Potęga pieniądza. Finansowa historia świata Niall Ferguson

ISBN:

Published:

Paperback

408 pages


Description

Potęga pieniądza. Finansowa historia świata  by  Niall Ferguson

Potęga pieniądza. Finansowa historia świata by Niall Ferguson
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 408 pages | ISBN: | 3.54 Mb

Jeden z najsłynniejszych historyków na świecie, udowadnia że za każdym wydarzeniem historycznym stoi tajemnica zawiązana z pieniędzmi.Ferguson udowadnia, że ewolucja systemów finansowych jest równie istotna jak wynalazki czy rozwój wielkichMoreJeden z najsłynniejszych historyków na świecie, udowadnia że za każdym wydarzeniem historycznym stoi tajemnica zawiązana z pieniędzmi.Ferguson udowadnia, że ewolucja systemów finansowych jest równie istotna jak wynalazki czy rozwój wielkich cywilizacji. To dzięki bankom renesans we Włoszech osiągnął tak bogatą formę, a rynki papierów wartościowych miały wpływ na przebieg Wojny Siedmioletniej i Wojny Secesyjnej.

Ferguson, który słynie z przekonującego i wciągającego stylu, wyjaśnia, czemu źródeł Rewolucji Francuskiej możemy dopatrywać się w finansowym przekręcie, jakiego dopuścił się pewien... morderca. Opisuje również, jak mogło dojść do tego, że Argentyna z szóstego na świecie najbogatszego państwa stała się pogrążonym w inflacji krajem na skraju bankructwa.

Autor przekonuje, że właśnie teraz powinniśmy szczególnie starać się zrozumieć potęgę ekonomii i udowadnia, jak przerażająco mało wiemy o pieniądzach. Fergusonowi jako jedynemu udało się przebić barierę łączącą wiedzę ekonomiczną z wiedzą o historii i kulturze cywilizacji.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Potęga pieniądza. Finansowa historia świata":


szlaksobieskiego.pl

©2012-2015 | DMCA | Contact us